SIKÇA
SORULAN SORULAR

Sık sorulan sorularınızın yanıtlarını burada bulun.

SSS

Marriott International, Inc. 122’yi aşkın ülkede 6.000’den fazla tesisi ile dünyanın önde gelen konaklama şirketidir ve büyümeye devam ediyoruz. 
Marriott’un genel merkezi Washington, DC yakınlarında Bethesda, Maryland, ABD’de bulunmaktadır.
Şirket, J. Willard ve Alice S. Marriott tarafından 1927 yılında kurulmuştur. Onların oğlu, J.W. “Bill” Marriott, Jr. aile şirketinde çalışarak büyümüş ve onu dünyanın önde gelen konaklama şirketlerinden birisi haline getirmek için 50 yıldan fazla zaman harcamıştır. Bill Marriott, halihazırda İdari Başkan ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.
2012 Martında, şirket içinde on beş yıl liderlik pozisyonlarında bulunduktan sonra, Arne M. Sorenson, Marriott’un Başkanı ve CEO’su olarak Bill Marriott’un yerini almıştır. Sorenson şirket tarihindeki üçüncü CEO’dur. İdari liderlerimiz hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.
2016 tam yılında 780 milyon dolar toplam net geliri ile Marriott International bir FORTUNE 500 şirketi ve dünyanın en büyük konaklama şirketidir. Şirket New York Menkul Kıymetler Borsasında (kısaltması: MAR) listelenmektedir. Daha fazla mali bilgi için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://investor.shareholder.com/mar/releases.cfm
Şirketimiz dört segmente ayrılan 30 otel markasına sahiptir: Lüks, Premium, Seçkin ve Uzun Konaklama. Marriott International’ın markaları hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://www.marriott.com/marriott-brands.mi
Açık iş olanaklarını aramak ve başvuru yapmak için, lütfen www.jobs.marriott.com adresiniz ziyaret edin. Dünyanın en büyük konaklama şirketi olarak Marriott’un kariyer fırsatları çok geniştir.
Marriott Kariyer’in sosyal kanallarını takip etmenizi ve aylık bültenimize kaydolmanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi için http://careersmarrint.wpengine.com/connect-with-us adresini ziyaret edin.