Üniversite Programları

Şevk ve kararlılığınızı getirin; biz de size bir fırsat dünyasını gösterelim. Marriott International, rüyalarınızın kariyerine başlangıç yapmanız için üniversite öğrencileri ve mezunlarına programlar öneriyor.

YOLCULUĞA

Küresel Liderlik Geliştirme Programı

Voyage, Marriott International’ın şirketin gelecekteki liderlerine Marriott’un otel markalarında kaynaklar ve destek sunan 12-18 ay süreli ödüllü, küresel liderlik geliştirme programıdır. Kariyer ufuklarınızı geliştirmek için bu seçkin geleceğin liderleri grubuna katılın.

Kariyerinize iyi bir başlangıç yapın
Kariyerinizin sizi nereye götürmesini istiyorsunuz?

Voyage Programının Avantajları

 • Birçok disiplinde iş üstünde ve sanal eğitim alın: Muhasebe ve Finans, Mutfak, Mühendislik, Etkinlik Planlama, Yiyecek ve İçecek, İnsan Kaynakları, Gelir Yönetimi, Oda Operasyonları, Satış ve Pazarlama
 • Mini departman rotasyonlarıyla bir otelin operasyonlarına dalın
 • Sosyal araçlar yoluyla küresel çalışma arkadaşlarınızla ağ kurun
 • Marriott kıdemli liderleri ile bağlantı kurun
 • Sanal otel simülatörümüz aracılığıyla küresel ölçekte rekabet edin

Otel ve Merkez Ofis Stajları

Yenilikçi staj fırsatlarımız birbirinden farklıdır ancak hepsi de iş üzerinde eğitim ve Marriott International kültürünün tanıtılmasının bir kombinasyonunu içerir. Standart program 8-12 hafta sürmektedir ancak belli yerlerde 12 aya kadar uzatılabilir.

Kariyer yolculuğunuzun başlangıcında kendinizden emin olun

Ne Zaman
Yanınıza Geleceğimizi Öğrenin

Marriott temsilcileri yola çıktı! Üniversitenizi ne zaman ziyaret edebileceklerine bakın ve heyecan verici fırsatlar hakkında bilgi edinin. Sonbahar 2017 Aday Belirleme Takvimi Yakında Başlıyor!

Bir Voyage Konumu Bulun

ABD ve Kanada

Otel Stajı Bulun

ABD ve Kanada

Bir Merkez Ofis Stajı Bulun

AZİMLİ
KİŞİLERE

Voyage programının bir parçası olarak bana başarmak için ihtiyaç duyulan kaynaklar verildi – kariyer yolculuğumda ilk büyük adım.

Hannah G.
İK Müdürü

Voyage Programı SSS

Voyage, katılımcı kontrolünde devam eden 12-18 aylık bir programdır. Zamanlama, disipline ve çalıştığınız ülkeye bağlı olabilir. Program, katılımcıları programın başarılı bir biçimde tamamlanmasının ardından giriş düzeyinde bir yönetim görevine hazırlamak amacıyla tasarlanmıştır. Sizin için doğru pozisyonu bulmak için Şampiyonunuz ve Koçunuzla birlikte çalışacaksınız.
Evet, Voyage diğer giriş düzeyi işlere benzer şekilde tam ücretli bir programdır. Ücret, ülkeden ülkeye değişmektedir.
Voyage programına katılmak için o ülkede kalıcı çalışma izni olması gerekir. Çalışma izinleri sağlamıyoruz; bu nedenle başvurmadan önce izniniz olduğundan emin olun. Ortadoğu ve Afrika’da süreç farklıdır – belli bir ülkede çalışmak amacıyla uygun izinleri elde etmek için yerel makamlarla çalışmalısınız. Görüşmecilerimiz, tarama süreci sırasında herhangi bir özel ülkede çalışma hakkına ilişkin olarak size bilgi sağlayabilecektir.
Gerçekten de ilgilendiğiniz ülkede kalıcı çalışma izni olması koşulunu arıyoruz. Çalışma izniniz olan yere başvurmanızı tavsiye ederiz. Programı tamamladıktan ve Marriott ağının bir parçası olduktan sonra iç transfer fırsatlarının peşine düşmek kolaylaşabilir. ABD’de çalışmak isteyen bir öğrenci veya yeni mezunsanız Voyage programı yerine J-1 fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsiniz.
Yıldan yıla değişiyor ancak dünya çapında yaklaşık olarak yıllık 500’den fazla Voyager işe alacağımızı bekliyoruz.
Voyage, dünya çapında 50’den fazla ülkede sunulmaktadır.
Voyage programının halen size yakın bir yerde işe alım yapıp yapmadığını öğrenmek için ABD ve Kanada veya ABD ve Kanada dışı ilanlarını arayın.
Otel simülatörü, Voyage katılımcılarının sanal bir oteli yönetirken yaşama benzer yönetim kararları alarak konaklama sektörüne ilişkin bilgilerini test etmelerine izin veren bir çevrimiçi sanal oyun deneyimidir. Voyage katılımcıları, simülatör aracılığıyla küresel ölçekte rekabet de edecekler.

Başvuru Sürecimiz

 1. Başvuru. Lütfen yukarıdaki “Otel Stajı Bul” veya “Merkez Ofis Stajı Bul” öğelerine tıklayın ve çevrimiçi başvuruda bulunmak için talimatları uygulayın.
 2. Görüşmeler. Staj için adayları belirlemek amacıyla yıl içinde birçok üniversiteyi ziyaret ediyoruz. Üniversitenize gelip gelmeyeceğimizi ve ne zaman geleceğimizi öğrenmek için aday belirleme takvimimize bakın. Çevrimiçi başvuru sürecimizi tamamlamış olan potansiyel adayları seçiyor ve bu adayları aday belirleme ekibimizle görüşmeye davet ediyoruz. Aday belirleme döneminde üniversitenize gelmeyi planlamadıysak bu görüşmeler sanal olarak gerçekleştirilebilir.
 3. Sonraki Adımlar. Aday belirleme ekibimizin bir üyesi, görüşmeyi izleyen iki hafta içinde durumunuzu ve sonraki adımları size bildirecektir. Fiili iş teklifi ve yerleştirme, görüşme sürecinin zamanlamasına dayanarak stajınızın başlangıç tarihinden altı ilâ sekiz hafta öncesine kadar yapılmayabilir.
Çevrimiçi başvuru yapmak için lütfen yukarıdaki “Voyage Pozisyonu Bul” öğesine tıklayın. Uygun görülen bir başvuru sahibiyseniz sürecin bir sonraki adımına davet edildiğiniz bir e-posta alacaksınız. Bu bölgeye göre değişir ve aşağıdakileri içerebilir:

 • Çevrimiçi değerlendirme
 • Grup görüşmeleri ve/veya kişisel görüşmeler
 • Son görüşmeler
 1. Profesyonel olun. Erken gelin. Görüşmenizin saat, tarih ve yerini iki kez kontrol edin. Bir iş ortamının bir parçası olmaya hazır olduğunuzu gösterecek şekilde giyinin ve davranın.
 2. Lider olun. Yaşamınızdan, bir iş ortamında geçerli olabileceğini hissettiğiniz örnekleri paylaşın.
 3. Sorun çözücü olun. Bir projede veya bir gönüllü faaliyetinde karşılaştığınız bir zorluğu nasıl çözdüğünüzü düşünün. Projenin tamamlanması için nasıl önceliklendirme yaptınız ve insanlarla nasıl bağlantı kurdunuz? Engelleri nasıl aştınız? Hedeflerinize erişmek için neler yaptınız?
 4. Sosyal insan olun. İlişki kurmaya nasıl yardımcı oldunuz? Farklı görüşlere sahip oldukları zaman bile başkalarıyla çalışma konusunda gerçekten iyi misiniz? Söz edebileceğiniz birkaç örneğiniz olduğundan emin olun.
 5. Zeki sorular sorun. Pozisyona ilişkin şevk ve bağlılığınızı gösterin pozisyon, program veya özel bir marka veya daha fazla bilgi edinmek istediğiniz bir iş alanı ile ilgili soruları Getirin.
Okul ziyaret tarihlerimizi görmek için Aday Belirleme Takvimimizi ziyaret edin.
Voyage programına uygun olmanız için aşağıdaki nitelikleri taşımalısınız:

 • Geçen yıl içinde bir üniversite veya otel okulundan mezun olmak
 • Lisans derecesi veya daha yüksek düzeyde eğitim (yardımcılar yalnızca Mutfakta kabul edilebilir)
 • İngilizce Yeterliliği
 • Başvuru yaptığınız ülkede kalıcı çalışma izni
Şu an için Voyage yalnızca dış başvuru sahipleri için tasarlanmıştır. Bunun yegane istisnası, okula devam ederken Marriott otelde yarı zamanlı olarak çalışıyor olabilecek stajyer ve öğrencilerdir.
İlk önce başvurunuzu çevrimiçi olarak gönderin. Seçilirseniz sizi sürecin bir sonraki aşamasına davet eden bir e-posta alacaksınız; bu coğrafi bölgeye göre değişiklik gösterir. Bir kişisel veya grup görüşmesi, dijital bir görüşme veya bir değerlendirme içerebilir.
Lütfen bizimle Facebook üzerinden iletişime geçin! Marriott, Voyage programı hakkındaki sorularınızı ve aklınıza gelebilecek diğer soruları yanıtlamak üzere (bazı Voyage katılımcıları da dâhil olmak üzere) 30 İK profesyonelimiz bulunmaktadır.